dr Przemysław Kaniecki
Urodzony w 1982 roku. Ukończył polonistykę na UMK (2006) i antropologię na UW (2008).
MoreUrodzony w 1982 roku. Ukończył polonistykę na UMK (2006) i antropologię na UW (2008).
MoreAdiunkt w Zakładzie Historii i Teorii Filmu Uniwersytetu Łódzkiego. Autor książki Filmowe oblicza kontestacji (Warszawa 2008), współredaktor kilku tomów zbiorowych, m.in. Kino polskie: reinterpretacje. Historia - ideologia - polityka, razem z Eweliną Nurczyńską-Fidelską, Kraków 2007.
MoreAdiunkt na Wydziale Studiów Regionalnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz asystent na Wydziale Nauk Humanistycznych Krakowskiej Szkoły Wyższej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Absolwent Filmoznawstwa UJ (magisterium obronione w 2001 r., doktorat obroniony w 2005 r.).
MoreAdiunkt w Zakładzie Filmu i Kultury Audiowizualnej (Katedra Kulturoznawstwa) UMK. Prowadzi także zajęcia z historii filmu na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (na kierunku reżyseria dźwięku).
MoreKulturoznawca i filmoznawca, adiunkt w Zakładzie Edukacji Kulturalnej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Zajmuje się kulturą filmową, badaniami nad recepcją filmu, edukacją filmową i arteterapią.
MoreDoktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Historii i Teorii Filmu Instytutu Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w historii filmu polskiego. Opublikowała książkę Ojczyzny prywatne.
MoreFilmoznawca, pracownik Katedry Kultury i Sztuki Instytutu Filologii Polskiej. Specjalizuje się w historii kina polskiego.
MoreAbsolwentka kulturoznawstwa (specjalność filmoznawcza) w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę doktorską na temat postaci androgynicznej w brytyjskim filmie i kulturze popularnej obroniła w 2008 roku (promotor: prof. dr hab. Andrzej Pitrus) również w ISzA UJ.
MorePracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, bada dzieje wczesnonowożytne, a szczególnie kulturę renesansu i baroku, stosunki etniczne i wyznaniowe. Interesuje się nadto historią i kulturą narodów Wysp Brytyjskich.
MoreAbsolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach (filologia polska), Uniwersytetu Łódzkiego (Studium Wiedzy o Filmie, Teatrze i Telewizji), PWSTFiTV w Łodzi (edukacja filmoznawcza).
MoreLiteraturoznawca, kulturoznawca. Przewodnicząca kieleckiego oddziału Towarzystwa im. Adama Mickiewicza, dr hab. w Zakładzie Historii Literatury do 1918 roku UJK w Kielcach.
MoreWykłada w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie kieruje Zakładem Filmu i Kultury Wizualnej. Zajmuje się historią nowoczesnej kultury polskiej obserwowanej przez pryzmat obrazu, antropologią kultury wizualnej oraz problematyką gender.
MoreFilmoznawca, wykładowca w Instytucie Kultury Polskiej UW i Warszawskiej Szkole Filmowej. Zajmuje się kinem autorskim oraz analizą i interpretacją dzieła filmowego. Prowadzi specjalistyczne Laboratorium analizy dzieła filmowego.
MoreAdiunkt w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zajmuje się teorią i historią filmu, antropologią kultury wizualnej oraz historią kultury polskiej i francuskiej.
MoreMagdalena Ulejczyk
Jerzy Kawalerowicz. Malarz X Muzy /Jerzy Kawalerowicz. Painter of the Tenth Muse, Editor: Mieczysław Kuźmicki, Krystyna Zamysłowska, Stanisław Zawiśliński, Publisher: Muzeum Kinematografii w Łodzi, 2012.
Doktorant w Zakładzie Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygotowuje rozprawę…
wszyscy wykładowcy