prof. Marta Meducka
Profesor na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierownik Zakładu Teorii Literatury, Badań Kulturowych i Filozofii w Instytucie Filologii Polskiej.
MoreProfesor na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach, kierownik Zakładu Teorii Literatury, Badań Kulturowych i Filozofii w Instytucie Filologii Polskiej.
MoreSpecjalizuje się w historii kina polskiego, doktoryzowała się w roku 2007 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Badania prowadzi z perspektywy antropologii kultury oraz komparatystyki (związki filmu z malarstwem i literaturą).
MoreEmerytowany profesor Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Edukacyjnego Venae Artis.
MorePochodzi z Polski wschodniej, jest kulturoznawcą, zajmuje się przekazem wizualnym w nauce. Ukończyła historię sztuki oraz religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim - w 2006 roku obroniła doktorat na temat wizualizacji czasu w kulturze wieków średnich.
MoreDoktorant w Zakładzie Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską pt. Film-teatr-rytuał. Rola widowisk w twórczości filmowej Federica Felliniego.
MoreLiteraturoznawczyni, absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Polonistyki UJ i podyplomowych studiów wiedza o kulturze i filozofia na Wydziale Filozoficznym UJ.
MoreUrodził się w Krakowie. Studiował polonistykę i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1974-1982 pracował na Uniwersytecie Śląskim. Od 1983 roku związany jest z Uniwersytetem Jagiellońskim. Doktorat uzyskał w 1980, habilitację w 1990, a tytuł profesora w 2011 roku.
MoreUrodzony w roku 1959, literaturoznawca, krytyk literacki i muzyczny, prozaik, kiedyś poeta. Pracuje na polonistyce Uniwersytetu Wrocławskiego.
MoreDoktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce (Uniwersytet Jagielloński, 2006), absolwentka kulturoznawstwa i filologii polskiej UJ, adiunkt na Wydziale Politologii i Komunikacji Społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
MoreAbsolwentka historii sztuki (UJ) i filmoznawstwa (UJ), doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce, krytyczka i teoretyczka sztuki, niezależna kuratorka. Adiunkt na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego, współpracuje z Instytutem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych.
MoreFilmoznawczyni, adiunkt w Instytucie Sztuk Audiowizualnych. Koordynatorka Podyplomowych Studiów z Zakresu Gender UJ. Prezeska krakowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego. Zajmuje się problematyką tożsamości kulturowej oraz tożsamości płci (gender) we współczesnym kinie i w sztukach wizualnych.
MoreProf. Piotr Sitarski jest filmoznawcą i medioznawcą, adiunktem w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się problematyką współczesnej kultury popularnej, filmu i gier komputerowych.
MoreAbsolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim i podyplomowego dziennikarstwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Kieruje działem edukacji filmowej i działalności kinowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach
MoreStarszy wykładowca w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej na Uniwersytecie Łózkim. Specjalizuje się w historii filmu polskiego.
MoreHistoryk filmu, krytyk i tłumacz, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego i PWSFTViT w Łodzi. W latach 1988-1994 redagował „Film na Świecie” (od roku 1991 jako redaktor naczelny). Laureat nagród: Laterna Magica przewodniczącego Komitetu Kinematografii, „Kina” im. Bolesława Michałka, Polskiej Akademii Nauk i Prezydenta Miasta Gdańska.
MoreAgnieszka Holland
Faces of Agnieszka Holland. Editor: Krystyna Zamysłowska, Mieczysław Kuźmicki, Publisher: Muzeum Kinematografii w Łodzi, 2013
Mariola Dopartowa
50 Years of Polish Film School, Warsaw 2008
Filmoznawczyni związana z Uniwersytetem Łódzkim. Obecnie adiunkt w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej UŁ. Prowadzi również…
wszyscy wykładowcy