AKTUALNOŚCI RADA APF

Skrytykuj i zostań jurorem na festiwalu filmowym!

2016-02-22

Pasjonujesz się kinem i marzysz o zdobyciu cennego doświadczenia w krytyce filmowej? Konkurs Skrytykuj! to szansa, aby zrealizować te plany! Napisz lub nagraj recenzję wybranego przez siebie filmu, a być może to Ty zasiądziesz w Jury Młodzieżowym 9. Festiwalu PKO OFF CAMERA!

Do 20 marca 2016 roku masz czas na zamieszczenie na stronie www.skrytykuj.pl swojej recenzji. Czekamy na wypowiedzi pisemne lub video. Wybierz najlepszą dla siebie formę i skup się na możliwościach – porwij nas słowem lub zahipnotyzuj obrazem i charyzmą. Analizuj sceny, interpretuj symbole, szukaj cytatów – oglądaj z głową i dziel się przemyśleniami. Przekonaj nas, że film to Twoja pasja! Trzy osoby, które zrobią to najlepiej zaprosimy do Jury Młodzieżowego Festiwalu PKO OFF CAMERA, odbywającego się w Krakowie w dniach 29 kwietnia – 8 maja 2016 roku.

Uczniowie w akcji!

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ostatnich klas gimnazjum. Dlaczego warto wziąć udział? Pozwala to oderwać się od rzeczywistości, a udział w takim festiwalu poszerza perspektywę. Jest to szansa na doświadczenia, które normalnie nie są w zasięgu naszej ręki – Łukasz Kiełpiński, laureat zeszłorocznej edycji Skrytykuj!.

Portal Skrytykuj.pl

Konkursy organizowane są na portalu www.skrytykuj.pl. Młodzi krytycy znajdą na nim materiały pomocnicze: Poradnik krytyka oraz vlogi Ambasadorów, czyli subiektywne komentarze, które mogą stać się inspiracją do stworzenia własnych recenzji. Strona stanowi również forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.

Organizatorzy i partnerzy

Organizatorem kampanii społecznej Skrytykuj! jest Strefa Mediów i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerami konkursów są: Festiwal PKO Off Camera, Festiwal Filmowy w Gdyni oraz Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulamin konkursu są dostępne na stronie: www.skrytykuj.pl.

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Agata Sotomska

Polski Instytut Sztuki Filmowej

tel.: + 48 695 363 351

email: agata.sotomska@pisf.pl

 

www.skrytykuj.pl

www.facebook.com/filmsienieurwal

www.youtube.com/skrytykuj

Wróć