prof. PWSFTviT dr hab. Monika Talarczyk
Dr hab., prof. PWSFTviT w Łodzi, historyczka kina, badaczka kina kobiet. Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców i współpracowniczka Krytyki Politycznej.
WięcejDr hab., prof. PWSFTviT w Łodzi, historyczka kina, badaczka kina kobiet. Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców i współpracowniczka Krytyki Politycznej.
WięcejAbsolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Doktor habilitowana nauk humanistycznych. Profesor nadzwyczajna Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Historyczka i krytyczka filmowa.
WięcejFilmoznawczyni, doktor nauk humanistycznych, publicystka; zajmuje się także sztuką współczesną, edukacją audiowizualną i badaniami nad kulturową różnicą płci. Adiunkt w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
WięcejHistoryczka i krytyczka sztuki. Pisze m.in. dla "Szumu" i "Magenta Mag". Współautorka książek z zakresu muzealnictwa, kuratorstwa i historii sztuki najnowszej. Kuratorka wystaw: "Nad rzeką, której nie ma" (2014), "Maria Pinińska-Bereś. Rysunki" (2013), "Wyspa. Teraz jest teraz" (2012), Paulina Ołowska "Cafe Bar" (2011).
WięcejAbsolwentka polonistyki i filmoznawstwa UJ. Zajmuje się historią polskiego kina, kulturą popularną i edukacją audiowizualną.
WięcejAnimatorka kultury i specjalistka od public relations, z wykształcenia polonistka i filmoznawczyni, sekretarz redakcji rocznika „Przezrocze”, doktorantka na Uniwersytecie Gdańskim. Stale współpracuje z Muzeum Narodowym w Gdańsku, Akademickim Centrum Kultury Alternator, Europejskim Centrum Solidarności, Centrum Kultury w Gdyni i Against Gravity.
WięcejKrytyk filmowy i literacki, historyk literatury i filmu, profesor doktor habilitowany nauk humanistycznych, wykładowca w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Był pracownikiem naukowym Instytutu Badań Literackich PAN. Członek zarządu polskiej sekcji PEN-Clubu.
WięcejUrodził się w 1970 roku; filozof kultury, eseista, krytyk filmowy, doktor nauk humanistycznych. Ukończył Wydział Polonistyki UW i Szkołę Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Junior Fellow wiedeńskiego Instytutu Nauk o Człowieku. Doktorat o nihilizmie i nowoczesności obronił w Instytucie Badań Literackich PAN.
WięcejUrodzona w Baranowie Sandomierskim w 1973 roku; kulturoznawca, filmoznawca, adiunkt w Instytucie Studiów Regionalnych na Uniwersytecie Jagiellońskim.
WięcejDoktor nauk o sztuce w zakresie filmoznawstwa, absolwentka polonistyki i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wykładowczyni w krakowskiej szkole filmowej AMA Film Academy.
WięcejDoktor habilitowana nauk o sztuce, absolwentka socjologii i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, profesor Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie.
WięcejFilmoznawca, pracuje w Instytucie Historii PAN. Autor haseł w Encyklopedii Krakowa, Encyklopedii filmu oraz w Polskim słowniku biograficznym. Zajmuje się historią filmu polskiego, biografistyką oraz tematyką judaistyczną. Publikacje w periodykach fachowych oraz pracach zbiorowych. Redaktor wielu książek o tematyce filmowej.
WięcejHistoryk filmu, pracownik naukowy Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się historią kina europejskiego, a także związkami kina z innymi sztukami, przede wszystkim literaturą i teatrem.
WięcejAdiunkt na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV PWSFTviT w Łodzi, autorka tekstów z teorii literatury i mediów.
WięcejAbsolwent kulturoznawstwa przy Uniwersytecie Wrocławskim. Jego zainteresowania naukowe obejmują marginesy filmowej popkultury, ze szczególnym uwzględnieniem kinematografii afroamerykańskiej oraz kina gatunków, a także szeroko pojętą historię idei ze wskazaniem na filozofię kultury.
Więcej