dr Samuel Nowak
Kulturoznawca i medioznawca, specjalizuje się w brytyjskich studiach kulturowych, studiach LGBT, kulturoznawczej teorii mediów, a ostatnio także problematyce posthumanistycznej.
WięcejKulturoznawca i medioznawca, specjalizuje się w brytyjskich studiach kulturowych, studiach LGBT, kulturoznawczej teorii mediów, a ostatnio także problematyce posthumanistycznej.
WięcejMichał Oleszczyk ceniony w Polsce i na świecie krytyk filmowy. Doktor filmoznawstwa, absolwent Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego i wykładowca tej jednostki, wykładał również w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej. Publikował, bądź publikuje w takich czasopismach, jak "Kino", "Tygodnik Powszechny", "Przekrój", "Dwutygodnik", "Fandor" i "RogerEbert.com", jest też stałym współpracownikiem Filmweb.pl.
WięcejPochodzi z Polski wschodniej, jest kulturoznawcą, zajmuje się przekazem wizualnym w nauce. Ukończyła historię sztuki oraz religioznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim - w 2006 roku obroniła doktorat na temat wizualizacji czasu w kulturze wieków średnich.
WięcejDoktor nauk humanistycznych w zakresie historii, współautorka książek: „Auschwitz i Holocaust. Dylematy i wyzwania polskiej edukacji”, „Kino Polskie 1989-2009.Historia krytyczna”, „Kobiety wobec Holocaustu. Historia znacznie później opowiedziana”, „Holland. Przewodnik Krytyki Politycznej” i „Wajda. Przewodnik Krytyki Politycznej”.
WięcejAsystent w Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej Uniwersytetu Łódzkiego. Przygotowuje do publikacji książkę o tym, jak na Nową Historię Kina, Nową Historię Filmu i archeologię mediów wpłynęły badania nad wczesnym kinem
WięcejDoktorant w Zakładzie Teorii Kultury i Sztuk Widowiskowych Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygotowuje rozprawę doktorską pt. Film-teatr-rytuał. Rola widowisk w twórczości filmowej Federica Felliniego.
WięcejHistoryczka literatury bywająca krytyczką; ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego (Kraków), asystentka w Katedrze Literatury Współczesnej tamże.
WięcejKulturoznawca, krytyk filmowy; doktor nauk humanistycznych. Zajmuje się filmem dokumentalnym we współczesnej kulturze audiowizualnej, przemianami w kinie współczesnym oraz filmowymi interpretacjami polskiej transformacji gospodarczej.
WięcejHistoryk literatury, doktor habilitowany w Zakładzie Literatury po 1918 roku i Teorii Literatury Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
WięcejUrodził się w Krakowie. Studiował polonistykę i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 1974-1982 pracował na Uniwersytecie Śląskim. Od 1983 roku związany jest z Uniwersytetem Jagiellońskim. Doktorat uzyskał w 1980, habilitację w 1990, a tytuł profesora w 2011 roku.
WięcejUrodzony w roku 1959, literaturoznawca, krytyk literacki i muzyczny, prozaik, kiedyś poeta. Pracuje na polonistyce Uniwersytetu Wrocławskiego.
WięcejDoktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce (Uniwersytet Jagielloński, 2006), absolwentka kulturoznawstwa i filologii polskiej UJ, adiunkt na Wydziale Politologii i Komunikacji Społecznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.
WięcejHistoryk i teoretyk filmu. Profesor zwyczajny Uniwersytetu Gdańskiego oraz profesor Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku. Jest wykładowcą akademickim z zagadnień kina i kultury audiowizualnej. Autor książek i publikacji naukowych.
WięcejAbsolwent kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim i filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doktorant zajmujący się głównie polskim kinem lat 50.
WięcejAbsolwentka historii sztuki (UJ) i filmoznawstwa (UJ), doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce, krytyczka i teoretyczka sztuki, niezależna kuratorka. Adiunkt na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. A. Frycza Modrzewskiego, współpracuje z Instytutem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Wydziałem Grafiki Akademii Sztuk Pięknych.
WięcejMarcin Bortkiewicz
„Kwartalnik Filmowy” 1998, nr 24
Michał Dondzik
"Pleograf. Kwartalnik Akademii Polskiego Filmu", nr 1/2017
Tadeusz Lubelski
"Historia kina polskiego. Twórcy, filmy, konteksty", Chorzów 2009